GNSS - dokładniejszy pomiar sadów i plantacji
28.07.2023

GPS do pomiaru sadu - nowoczesna technologia

Od początku naszej działalności związanej z projektowaniem i budową konstrukcji sadowniczych korzystaliśmy z technologii GPS. Pierwsze urządzenie, które wykorzystywaliśmy w naszych projektach kupiliśmy już ponad 10 lat temu. Idąc naprzeciw wyzwaniom i potrzebom naszych Klientów zainwestowaliśmy w nowszy, szybszy odbiornik, który korzysta z technologii GNSS zapewniającej nie tylko szybsze ale i dokładniejsze pomiary.

Technologia GNSS (Global Navigation Satellite System) to zaawansowany system nawigacji satelitarnej, który umożliwia dokładne pozycjonowanie. GNSS jest wykorzystywany w różnych dziedzinach, takich jak nawigacja samochodowa, lotnictwo, żegluga, rolnictwo, geodezja, a nawet w smartfonach.

Głównymi składnikami GNSS są sieci satelitów, które krążą wokół Ziemi na orbitach. Te satelity emitują sygnały radiowe, które są odbierane przez odbiorniki GNSS znajdujące się na powierzchni ziemi lub w innych obiektach. Odbiorniki GNSS analizują sygnały pochodzące z wielu satelitów, aby określić swoją dokładną pozycję, prędkość i wysokość nad poziomem morza.

Kluczowymi zaletami technologii GNSS są:
1.    Precyzja pozycjonowania: Dzięki łączeniu sygnałów z wielu satelitów, odbiorniki GNSS mogą dokładnie określić położenie w czasie rzeczywistym z dużą precyzją.
2.    Globalne pokrycie: Systemy GNSS mają satelity rozmieszczone na całym świecie, co oznacza, że można z nich korzystać w niemal każdym miejscu na Ziemi.
3.    Wielofunkcyjność: Technologia GNSS znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach, od nawigacji w pojazdach po kontrolę ruchu lotniczego, precyzyjne rolnictwo czy monitorowanie floty samochodów.
4.    Stały rozwój: Wraz z postępem technologicznym i ulepszaniem infrastruktury satelitarnej, systemy GNSS stają się coraz bardziej zaawansowane, oferując jeszcze większą precyzję i niezawodność.
5.    Wsparcie dla różnych użytkowników: GNSS jest dostępny dla użytkowników cywilnych, komercyjnych i militarnych, co umożliwia wykorzystanie tej technologii w różnych dziedzinach i celach.

Posiadając nowoczesny odbiornik GPS gwarantujemy szybsze i bardziej precyzyjne pomiary, a tym samym dokładniejszą wycenę konstrukcji przeciwdeszczowej i przeciwgradowej.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wykonaniem profesjonalnego pomiary plantacji, sadu lub innego obszaru - JB Plus świadczy także takie usługi.
 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami - JB Plus.

Pomiar sadu i plantacji z wykorzystaniem urządzenia GNSS - JB Plus