whailex
12.10.2023

Whailex - ochrona pojedynczych rzędów

Whailex to system przeciwgradowy, który został zaprojektowany i wdrożony w Niemczech. Podstawowym celem twórców było istotne zredukowanie wysiłku związanego z osłanianiem sadu lub upraw za pomocą siatki przeciwgradowej. Dzięki systemowi Whailex redukowane są koszty montażu oraz obsługi systemu przeciwgradowego.

Whailex posiada szereg korzyści w porównaniu do standardowego systemu przeciwgradowego, nie tylko pod względem ekonomii użytkowania. Oto niektóre z istotnych zalet: 

  1. Możliwość osłonięcia indywidualnych rzędów w sadzie, co stanowi praktyczne rozwiązanie w przypadku konieczności ochrony cenniejszych odmian.

  2. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury rusztowania sadowniczego opartego na niskich palach, co dodatkowo zwiększa efektywność systemu.

 

 

whailex

Z firmą Whailex współpracujemy już od kilku lat. Póki co w naszym kraju powstało jeszcze niedużo tego typu konstrukcji, ale w związku z coraz większymi problemami z pracownikami wydaje się, że ten typ systemu przeciwgradowego ma przed sobą wielką przyszłość.

Czytaj więcej: Nowatorski system przeciwgradowy Whailex